vrata2020

Radíme s výběrem garážových vrat. Je lepší zasouvání pod strop nebo na stranu?

Garážová vrata člověk kupuje jen jednou za život. Proto je logické, že nechce udělat chybu. V následujícím článku vám řekneme, jaké jsou rozdíly mezi vraty, která se zasouvají pod strop a na stranu.

Radíme s výběrem garážových vrat. Je lepší zasouvání pod strop nebo na stranu?

Zpět
Štítky:
  • Zpět
  • Garážová vrata

Sekční vrata = pevná a zároveň ohebná

Každé malé dítě ví, jak vypadají vrata. Pojem sekční vrata však mnoho lidí nezná.

Sekční vrata:

  • Jsou to moderní vrata tvořená jednotlivými sekcemi.
  • Ty jsou pevně spojené “zámky”.
  • V těchto místech se vrata mohou ohýbat, a proto je možné vytáhnout je až pod strop.

Vrata pod strop se hodí při rekonstrukci

Nezabírají žádné místo, protože se jednoduše složí pod strop. Přesně tak fungují oblíbená sekční vrata DELTA od LOMAXU. Vrata jsme dimenzovali na minimálně 20 000 cyklů a jejich životnost je opravdu dlouhá.

Pevně dosedají k zemi a díky tomu neuniká tolik tepla jako u starších výklopných vrat. Proto jsou vrata DELTA vhodná i do garáží, které se v zimě vytápí.

Vrata vyrábíme i na míru pro atypické prostory zdarma. Proto vrata pod strop lidé často volí při rekonstrukcích starších garáží. Vrata na míru jsou mnohem lepší variantou než stavební úpravy kvůli vratům v nevhodné velikosti. I když se práce chopí šikovný zedník, úprava bude vždy vidět.

LOMAX Delta - sekční vrata
LOMAX Delta - sekční vrata

Nízký strop nevadí - volte vrata do boku

U tohoto typu vede kolejnice po zdi a vrata se zasouvají do strany. Tato vrata LOMAX PRAKTIK se hodí zejména do garáží s nižším stropem nebo do místností, ve kterých jsou u stropu potrubí nebo nosné konstrukce.

Garáž můžete otevírat naplno nebo jen částečně. Tuto možnost využijete, pokud potřebuje projít nebo je vyvětrat. Dveře integrované do vrat v tomto případě nepotřebujete a ušetříte na nich.

Všechna vrata od LOMAXU mají dlouhou životnost, ale vrata PRAKTIK jsou na pomyslné špičce. Nemají žádné pružiny ani lanka, které by se mohly pokazit.

Kontaktujte nás a my vám pomůžeme vhodný typ vrat vybrat.

LOMAX Praktik - posuvná garážová vrata
LOMAX Praktik - posuvná garážová vrata